Poradnia dietetyczna
INFOLINIA: tel.: +48 511 077 909, +48 511 077 897 MarMedicam Jaworzno, ul. Nadbrzeżna 12
Poniedziałek - Piątek: 08:00 - 18:00

Poradnia Dietetyczna

Dietetyka to nauka medyczna o żywieniu człowieka, która zajmuje się zasadami żywienia człowieka zdrowego, zasadami żywienia człowieka chorego, oceny stanu odżywienia, oceny wzajemnego wpływu farmakoterapii i żywienia, zapobiegania chorobom zależnym od żywienia i innymi. Dietetyka dostarcza informacje niezbędne do opracowania zasad zdrowego odżywiania , które w połączeniu z właściwym stylem życia są najskuteczniejszą metodą zapobiegania chorobom cywilizacyjnym .

  Cennik

  konsultacja- 130 zł  (wizyta trwa 60 minut)

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  konsultacja- 130 zł  (wizyta trwa 60 minut)

  Lekarze specjaliści

   
  Emilia Heba
   
  Pani mgr Emilia Heba jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, ukończyła kierunek dietetyka, dzięki któremu zdobyła wykształcenie nie tylko w sferze żywieniowej, ale także medycznej. Obecnie pracuje jako dietetyk w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, gdzie każdego dnia dba o prawidłową edukację dietetyczną i żywienie pacjentów oraz udziela indywidualnych porad żywieniowych w MarMedicam w Jaworznie. Do jej głównych zadań jako dietetyka należy doprowadzenie do redukcji masy ciała oraz zmiany nawyków żywieniowych u pacjentów, a tym samym zapobieganie rozwojowi wielu dietozależnych chorób. Współpracując z osobami, które chcą zmienić swoje nawyki żywieniowe stara się przede wszystkim znaleźć prozdrowotne zachowania, bazować na nich i je utrwalać. Jednocześnie systematycznie wprowadza odpowiednie zmiany, tak aby uzyskać oczekiwane efekty. Uważa, że w diecie jak i w życiu najważniejsza jest równowaga. Nie ma produktów w 100% złych i w 100% dobrych, a wszystko zależy od ich ilości. Układając jadłospis stara się uwzględniać preferencje żywieniowe, gdyż wyznaje zasadę, że bycie na diecie powinno być czymś przyjemnym.
   
   
   
   

   

  Katarzyna Soczyńska

  dietetyk komplementarny

  Dietetyka komplementarna opiera się na indywidualnym, holistycznym podejściu do pacjenta. To współpraca medycyny konwencjonalnej i alternatywnej z akcentem fitoterapii oraz terapii ruchowej. Pani dietetyk ukończyła Instytut dietetyki i promocji zdrowia. W Marmedicam zajmuje się dietoterapią w zespole metabolicznym, w chorobach autoimmunologicznych, w zaburzeniach hormonalnych, w kompulsywnym objadaniu się, w problemach ze schudnięciem o podłożu idiopatycznym. Pani Katarzyna specjalizuje się we wspomaganiu leczenia chorób dietozależnych, nietolerancji i alergii pokarmowych oraz postów okresowych dopasowanych indywidualnie do aktualnego stanu zdrowia pacjenta. Pierwsze spotkanie jest dokładną analizą stanu odżywienia, wywiadem retrospektrywnym i żywieniowym ,pomiarami składu ciała oraz wstępnymi zaleceniami żywieniowymi.