Poradnia Okulistyczna
INFOLINIA: +48 511 077 897 MarMedicam Jaworzno, ul. Nadbrzeżna 12
Poniedziałek - Piątek: 08:00 - 18:00

Poradnia Okulistyczna

Oferujemy kompleksową profilaktykę i pełną diagnostykę chorób oczu oraz leczenie  dorosłych i starszych dzieci, w zakresie m.in.

 • Wady wzroku
 • Zespół suchego oka
 • Alergie i zapalenia spojówek
 • Choroby rogówki
 • Zaćma
 • Jaskra
 • Choroby siatkówki
 • Powikłania oczne w cukrzycy
 • Choroby plamki
 • Zaburzenia nerwu wzrokowego

 

  Cennik

   

  • Konsultacja okulistyczna - 170 zł
  • OCT (dwoje oczu) - 120 zł
  • OCT (w trakcie wizyty) - 100 zł
  • Pole widzenia obu oczu - 70 zł

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  • Konsultacja okulistyczna - 170 zł
  • OCT (dwoje oczu) - 120 zł
  • OCT (w trakcie wizyty) - 100 zł
  • Pole widzenia obu oczy - 70 zł

  Lekarze specjaliści

  Marzena Wysocka

  lek. med. Marzena Wysocka.

  Absolwentka Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.
  Szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie okulistyki odbywa w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 im. Św. Barbary w Sosnowcu (Oddział Okulistyczny z Zespołem Zabiegowym, Pododdziałem Chirurgii Refrakcyjnej, Oddziałem Okulistyki Dziecięcej i Pracownią Laseroterapii).
  W pracy zawodowej zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób w zakresie powiek, przedniego oraz tylnego odcinka gałki ocznej, kwalifikacją pacjentów do zabiegów operacyjnych.
  Wykonuje zabiegi okulistyczne w zakresie powiek, przedniego odcinka gałki ocznej, a także zabiegi laserowe.
  Oprócz pracy z pacjentami, poświęca się pracy klinicznej, dydaktycznej oraz badawczej, prowadząc badania naukowe, głównie z zakresu chorób przedniego odcinka gałki ocznej. W 2019 roku rozpoczęła studia w Szkole Doktorskiej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, których celem jest wdrożenie innowacyjnego produktu leczniczego do polskiej okulistyki. Ponadto, prowadzi zajęcia z okulistyki ze studentami kierunków lekarskich w Okręgowym Szpitalu Kolejowym w Katowicach.
  Jest autorem prac opublikowanych na łamach czasopism naukowych, jak również referatów wygłaszanych na konferencjach. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego i Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Zaćmy i Chirurgów Refrakcyjnych. Regularnie uczestniczy w szkoleniach, kursach i konferencjach naukowych krajowych i zagranicznych, dzięki czemu systematycznie poszerza swoją wiedzę i podnosi kwalifikacje zawodowe. W swojej pracy zawodowej dużą wagę przywiązuje do kontaktu z Pacjentem, profesjonalnie i z pełnym zaangażowaniem podchodząc do każdego zgłaszanego problemu.

  Michał Milka

  Dr n.med Michał Milka 

  Specjalista w zakresie okulistyki, chirurg specjalizujący się w operacjach przedniego odcinka oka, w tym zaćmy, jaskry i rogówki. Przeprowadza kompleksową diagnostykę i leczenie chorób oczu, z wykorzystaniem najnowszych urządzeń diagnostycznych (Spektralne OCT, Pentacam, Tomografia). Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie leczenia jaskry, chorób rogówki (w tym stożka rogówki), chorób siatkówki (AMD, retinopatia cukrzycowa), zaburzeń aparatu ochronnego oka, zespołu suchego oka oraz innych chorób oczu.

  Absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, na którym w 2014r. obronił rozprawę doktorską pt: „Kliniczna ocena zastosowania lasera femtosekundowego w chirurgicznym leczeniu stożka rogówki”.

  Specjalizację w zakresie okulistyki ukończył pod kierunkiem prof. dr hab. n. med. Edwarda Wylęgały na Oddziale Klinicznym Okulistyki z Pododdziałem Okulistyki Dziecięcej w Szpitalu Kolejowym w Katowicach. Starszy asystent Oddziału Okulistycznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 5 im. Św. Barbary w Sosnowcu. Od 2015r. współpracuje z Kliniką Okulistyczną „Szpital Pod Bukami” w Bielsku-Białej. Umięjętności praktyczne i teoretyczne doskonalił m.in w Klinice Uniwersyteckiej w Tibindze, Monachium oraz Barcelonie. Odbył staż w zakresie okulistyki dziecięcej w Oddziale Okulistyki, Instytut " Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka" w Warszawie Międzylesiu. Wykładowca Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych Uniwersytetu Śląskiego. Współautor i tłumacz książek z dziedziny okulistyki klinicznej. Członek European Society of Cataract and Refractive Surgeons oraz European Association for Vision and Eye Reasearch a także Polskiego Towarzystwa Okulistycznego (w tym sekcji rogówkowej PTO). Członek komitetów organizacyjnych i naukowych Międzynarodowego Sympozjum: Postępy w diagnostyce i terapii schorzeń rogówki oraz Śląskiego Meetingu Siatkówkowego. Uczestnik międzynarodowych kongresów i sympozjów naukowych. Jest autorem i współautorem kilkudziesięciu prezentowanych prac i opublikowanych artykułów naukowych. Wieloletni współpracownik Banku Tkanek Oka w Katowicach oraz Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii „Homograft” w Zabrzu. Prowadzi kursy i szkolenia w zakresie diagnostyki w okulistyce oraz chirurgii zaćmy i przedniego odcinka oka.