Poradnia Rehabilitacyjna
INFOLINIA: tel.: +48 511 077 909, +48 511 077 897 MarMedicam Jaworzno, ul. Nadbrzeżna 12
Poniedziałek - Piątek: 08:00 - 18:00

Poradnia Rehabilitacyjna

Celem rehabilitacji jest przywrócenie pełnej lub możliwej do osiągnięcia sprawności fizycznej i psychicznej oraz poprawy jakości życia osób, które borykają się z chorobami. Rehabilitacja ruchowa może być procesem ciągłym, w zależności od wieku, rozpoznania choroby i rokowania. Działania prowadzone przez specjalistów są dostosowane do tych kryteriów i stanowią kombinację różnych technik oraz rodzajów terapii. Spośród szerokiej gamy wybierane są te, które w danym przypadku przyniosą jak najlepsze skutki.

  Najczęściej wykonywane badania

  Rehabilitanci leczą dysfunkcje układu nerwowo mięśniowego, mięśniowo szkieletowego, sercowo naczyniowego i oddechowego. Najczęściej pacjenci zgłaszają się do gabinetu ponieważ:

  • przebyli uraz czaszkowo-mózgowy lub wielonarządowy,
  • złamali kość lub uszkodzili staw,
  • mają stwierdzoną osteoporozę lub zmiany zwyrodnieniowe stawów,
  • chorują na schorzenia przewlekłe typu SM, SLA, Mpd, astma,
  • odczuwają ból kręgosłupa (najczęściej w odcinku lędźwiowym lub szyjnym) lub stawów obwodowych,
  • przeszli udar mózgu,
  • doświadczyli urazu rdzenia kręgowego.

  Lekarze specjaliści

   

   

  Agata Wolf jest magistrem fizjoterapii i absolwentką AWF Katowice. Od 1994 roku pracowała w dziale Rehabilitacji Szpitala Wielospecjalistycznego w Jaworznie. W 2010 roku objęła stanowisko kierownika Działu Rehabilitacji. Od 2016 roku do dziś pracuje na Oddziałach Neurologicznym i Ortopedycznym Szpitala Wielospecjalistycznego w Jaworznie. Specjalizuje się w terapii osób z chorobami neurologicznymi, a także stawów obwodowych oraz dolegliwościami bólowymi kręgosłupa, pacjentami po zabiegach ortopedycznych oraz urazach. Zakres usług obejmuje terapie wyżej wymienionych schorzeń, a ponadto masaże: klasyczny, relaksacyjny, drenaż limfatyczny, terapię wad postawy oraz profilaktykę zdrowego kręgosłupa.

  Pani Agata dobiera metody i techniki terapeutyczne do indywidualnych potrzeb pacjentów. Posiadając wieloletnie doświadczenie, nie rezygnuje z dalszego rozwoju, nieustannie bierze udział w licznych szkoleniach, wciąż szukając okazji na poszerzenie swoich kompetencji.

   

   

   

  Jakub Dudek jest absolwentem kierunku fizjoterapii pierwszego stopnia na Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia w Krakowie. Główną pasją są masaże, które wykonuję u pacjentów od sześciu lat. Największe doświadczenie zdobył pracując nad morzem, poznał tam wiele rodzajów masaży, co pomogło mu wypracować najlepsze techniki w walce z napięciami u człowieka. Specjalizuję się głównie w masażu leczniczym, który ma na celu wspomóc osobę z dolegliwościami bólowymi lub ruchowymi do prawidłowego funkcjonowania. Masaż ten jest połączeniem technik masażu klasycznego, hawajskiego Lomi Lomi oraz masażu punktów spustowych.  Masaż leczniczy nie należy do najprzyjemniejszych, ale jest za to bardzo skuteczny przy tego typu objawach.